Moda przez 24h

bok@123moda.pl

Jakie tkaniny wybrać do szycia?

Odzież to mnogość kolorów, to różne modne wzory tj. paski, krata itp. Jeśli chcesz mieć w domu praktyczne ubrania, zgodne z aktualnymi trendami, wcale nie muszą być one od największych projektantów. Odwiedzając nasz sklep internetowy, znajdziesz idealne tkaniny do samodzielnego szycia. Z przyjemnością znajdziesz w naszym sklepie potrzebne akcesoria oraz tanie tkaniny wysokiej jakości. Korzystając ze sklepu, nabędziesz tkaniny dekoracyjne, tkaniny bawełniane czy włoskie tkaniny. Innymi słowami – wszystko, czego potrzebujesz. Jakie materiały są dostępne na rynku? Jaka jest różnica między tkaninami a dzianiną? Z jakimi materiałami najlepiej rozpocząć przygodę z szyciem?

Tkanina a dzianina

Nie każdy materiał jest tkaniną. Dane materiały na odzież dzielimy na tkaninę oraz dzianinę. Różni je przed wszystkim pochodzenie oraz właściwości. Aby powstała tkanina, używa się dwóch nitek – wątku i osnowy, przeplatanych pod kątem prostym. Tkanina jest mało rozciągliwa, i niepodatna na odkształcenia. Z tkaniny nie szyjemy ubrań bezpośrednio, tylko używa się dodatków do niej. Każda tkanina powstaje poprzez tkanie, za pomocą maszyn tkackich lub ręcznego tkania.

Czym jest zatem dzianina? Jest to materiał, który powstaje poprzez „dzianie”, czyli układanie nitki w oczka, tworzące obok siebie rzędy. Dziać możemy ręcznie np. robiąc na drutach lub maszynowo. Dzianina jest rozciągliwa, podatna na odkształcenia. powstaje z niej wygodna odzież, dopasowana do ciała np. swetry, szaliki, skarpety.

Tkaniny i dzianiny mogą mieć różne wzory, mogą być sprzedawane na metry, mogą mieć różnorakie zastosowanie. Z nich tworzone są nie tylko ubrania, ale także kocyki, poduszki, pościele itp.

Rodzaje tkanin

Podział tkanin, może obejmować kwestie ogólne jak i praktyczne. Pod kątem włókien, rozróżniamy np. tkaniny naturalne i chemiczne. Do tych pierwszych zaliczymy m.in. takie tkaniny jak: bawełna, len, konopie, juta, wełna owcza, wełna z merynosów, moher, kaszmir, wełna z wielbłąda lub alpaki, jedwab, włókna węglowe, filament pajęczy.

Do włókien chemicznych wlicza się natomiast elastan, spandex, lycra, wiskoza, poliester, poliamid, akryl.

Jeśli szukasz tkanin do szycia, bardziej praktyczny podział będzie zdecydowanie lepszy. Jest materiał, który „trzyma formę”: batyst, popelin, oxford, tafta, szantung, satyna bawełniana, slot atłasowy, flanela bawełniana, flanela wełniana, len, surówka, płótno, jeans, gabardyna, chino, serża, diagonal, tweed, welwet, żakard, zamsz, laminat, sztuczna skóra, materiał powlekany.

Jest także materiał lekki i lejący, do którego zalicza się np. atłas, szyfon, żorżeta, woal, siatka, koronka, satyna, krepdeszyn.

Jest materiał, który daje objętość tj. siatka, tiul, organza, organdyna, jedwab, szyfon plisowany, tkanina bawełniana.

Są także materiały, przylegające do ciała tj. sztruks, popelina, chino, gabardyn, serża.

Na końcu wyróżniamy faktury, czyli bouche, frotte, polar, aksamit, welur, futro.

Jeśli zaczynasz przygodę z szyciem warto postawić na proste materiały tj. surówkę, tkaniny bawełniane, tkaniny wełniane, jeans lub flanele bawełniane.

Mnogość materiałów nie tylko dla krawców w atrakcyjnych cenach

Czy tanie tkaniny mogą odznaczać się wysoką jakością? Produkty tj. tkaniny mogą być w różnych cenach. W ofercie Kresz, znajdziesz ogromny wybór tkanin, zwłaszcza w naszym sklepie internetowym. Z prawdziwą przyjemnością, złożysz u nas zamówienie, dzięki temu, że na stronie sklepu znajdziesz liczne promocje i wiele przecenionych produktów.

Naszym priorytetem jest jakość i szeroka dostępność. Staramy się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapraszamy cię już dziś do naszego sklepu. Sprawdź, jak proste jest kupienie tkaniny na twoją pierwszą, własnoręcznie uszytą odzież.

Jak dobrać odpowiednią torbę worek do stylizacji?

Pozostałe

Share This