Moda przez 24h

bok@123moda.pl

Jak dobrać odpowiednią torbę worek do stylizacji?

Torebka to sekretna skrzynia skarbów każdej kobiety. Dodatek, z którym można zaszaleć i dopełnienie każdej stylizacji. Dlatego chcę podpowiedzieć Ci jak dobrać odpowiednią torebkę worek do każdego rodzaju odzieży.

Torebki worki, w których można znaleźć wszystko – niezastąpione kobiece akcesorium

W torebce jest wszystko, bez czego nie możemy się obejść, rzeczy przydatne, takie jak:

 • kluczyki,
 • portfel,
 • telefon komórkowy,

ale też rzeczy absurdalne, jak:

 • kolczyki, które zdjęłaś u fryzjera i które uznałaś za zgubione,
 • guzik od koszuli, której nie nosiłaś już z powodu jego braku
 • pilot garażowy męża, który prawie oszalał po jego bezowocnych poszukiwaniach.

Można tak wymieniać i wymieniać, ale wiem, że wiesz, co może skrywać torebka.

Wnętrze torebki jest również całkowicie osobiste i nikt nie powinien przeglądać jej bez zgody właścicielki.

Torebka to nie tylko dodatek

Torba to nie tylko „pojemnik na różne przedmioty”, to także element charakteryzujący każdy Twój look, dodający siły i wyraźnie określający styl stylizacji. Jest to dodatek, który kocha się z reguły najbardziej i jest obiektem kobiecych pragnień.

Jeśli jesteś wielką fanką tego magicznego dodatku, czytaj dalej artykuł. Pokażę Ci, jak dopasować model torby do stylu Twojej stylizacji. Bardzo często używa się tej samej torby z różnymi stylizacjami, tworząc rozbieżności stylistyczne. Trochę jak kwaśna nuta w piosence, której absolutnie nie da się słuchać.

Jak wybrać torebkę worek?

Torebka worek to jedna z najbardziej pojemnych toreb, jaką możesz kupić, jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia wszystkich ważnych rzeczy przy sobie. Jedynym minusem jest to, że największe modele nie pasują raczej na specjalne okazje. Poniżej znajdziesz porady, jak wybrać torebki worki, które będą dla Ciebie najlepsze.

Worek to torba do noszenia na co dzień przez cały dzień:

 • do pracy,
 • na zakupy,
 • do fryzjera,
 • a nawet do parku, aby poczytać dobrą książkę,
 • na lunch i/lub kolację w pizzerii, lub restauracji.

Torba noszona na ramię, zwykle ma raczej krótkie rączki, ale może mieć też dłuższy pasek do przewieszenia przez ramię. Często jest w kształcie odwróconego trapezu równoramiennego lub zaokrąglonego trójkąta czy prostokąta.

Najmodniejsze modele w 2023 roku to te wykonane ze skóry w beżowych i jasnych kolorach jak na przykład modele torebki worki ze sklepu Verostilo. Wystarczy wybrać filtr i zaznaczyć białe i kremowe modele.

Idealny zestaw do torby worek to sportowy i prosty look. Jeansy, koszula i marynarka to idealny zestaw do tego typu torebki, która sprawdzi się również w połączeniu z luźną sukienką midi. Wybór stylu to wygodny ubiór właśnie dlatego, że musi być noszony przez cały dzień, w połączeniu z równie wygodnymi butami.

Torebki worki na ramię – torby na każdą okazję

Torba na ramię to bardzo ogólne określenie, ponieważ torba na ramię może być wykonana ze skóry, tkaniny lub innych materiałów i w zależności od modelu i rozmiaru wymaga innego rodzaju stylizacji. Zastanówmy się wspólnie, jak dobrać torebkę do noszenia na ramię do swojego ubioru.

Skórzane torebki worki na ramię

Zacznijmy od skórzanej torby na ramię. Jest to torba odpowiednia zarówno do odzieży sportowej, jak i do odzieży typu easy-chic, czyli takiej, która chce wyglądać swobodnie, ale tak naprawdę wcale nią nie jest.

Torebki worki z łańcuszkiem

W przypadku toreb na ramię z łańcuszkiem musimy rozróżnić torebki:

 • z grubym łańcuchem,
 • z cienkim łańcuszkiem.

Te z grubym łańcuszkiem są bardziej sportowe i dobrze komponują się z codziennymi ubraniami, takimi jak jeans czy wygodne spodnie, szczególnie jeśli są slim lub dobrze podkreślają figurę i nie mają dziur. Taka torebka świetnie sprawdzi się również w eleganckich stylizacjach, ale zawsze na co dzień – nie wieczorowo. Jaka jest więc idealna torebka na wieczory?

Torebka kopertówka – kobieca i elegancka – to idealna torebka na wieczory

Torebka kopertówka to taka, którą nosimy bez paska na ramię, za to z krótką rączką do trzymania w dłoni. Kobieca torba, która wymaga odpowiedniego ubioru. Ogólnie rzecz biorąc, o dość sztywnej konstrukcji, ze skóry i niewielkich rozmiarów, jest bardzo elegancką torebeczką. Nadaje się na uroczyste okazje i przyjęcia balowe.

Ubranie do torebki musi być eleganckie i wyrafinowane, aby było spójne ze stylem. To torba do noszenia zarówno rano, jak i wieczorem.

Garnitury, sukienki, prochowce, spódnice – to idealna odzież do kopertówki. Rodzaj odzieży, która sprawdzi się na wyjątkową okazję: wizytę na wystawie, prezentację książki, herbatę w miłym miejscu, ważny lunch.

Co nie pasuje do takiej torebki? Sportowy lub zbyt swobodny wygląd.

Wybierz odpowiednią torebkę na co dzień i eleganckie okazje. Sprawdź torebki oznaczone „planet friendly” w sklepie Verostilo. Wybierz najmodniejsze torebki worki i dobierz do nich kopertówkę na specjalne okazje!

Pozostałe

Share This