Moda przez 24h

bok@123moda.pl

Modna odzież robocza? Poznaj workwear

Jeszcze kilka lat temu odzież robocza kojarzyła nam się z nudnymi strojami, których nikt nie chciał nosić. Workwear jednak wszystko zmieniło, a producenci oraz dystrybutorzy dokładają starań, by workwear stała się modna. Czym jest workwear? Jakie trendy dominują w odzieży roboczej? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Workwear – o czym mowa?

Workwear to słowo angielskie, które w tłumaczeniu na język polski oznacza odzież roboczą. Pod jej nazwą skrywają się zatem ubrania noszone do pracy, w szczególności tam, gdzie wymagana jest praca fizyczna lub manualna. Na pierwszy rzut oka taka odzież nie różni się niczym od tych, które czekają w markowych sklepach. Jednak wystarczy poświęcić trochę czasu na zgłębienie zagadnienia, by dojść do wniosku, że to zupełnie inne produkty.

Odzież roboczą tworzy się tak, by była solidna i bezpieczna. Dlatego już na etapie produkcji sięga się po trwałe i jakościowe materiały, które poradzą sobie z użytkowaniem w różnych warunkach pracy. Dzięki temu ostatecznie każdy, kto nosi odzież roboczą może być pewny, że jego ubrania będą dobrze służyć przez długi czas i zachowają swój odpowiedni kształt, czy krój.

Oczywiście workwear to coś więcej. To trend na odzież roboczą, który nie tylko czerpie kroje, materiały i rozwiązania z odzieży roboczej, ale przedstawia je w nowocześniejszej i bardziej efektownej formule, ponieważ tylko w ten sposób pracownicy chętnie noszą stroje, które są dla nich dedykowane.

Workwear – co jest modne w odzieży roboczej?

Jeśli chcemy, by odzież robocza była modna, to na pewno warto wziąć pod uwagę bluzy z kapturem. Same w sobie nie są odzieżą roboczą, a podstawą w streetwearze, ale od lat widać, że przenikają w miejscach pracy, zwłaszcza tam, gdzie ma się do czynienia ze spadkami temperatury, czy zmiennymi warunkami pogodowymi. Bluza z kapturem zapewni schronienie przed wiatrem, deszczem, czy przeszywającym chłodem. Do tego będzie wyglądać stylowo i sprawi, że odzież robocza nabierze zupełnie innego charakteru.

Modna workwear to również kurtki robocze o krótkim, ale szerokim kroju. W szczególności polecane są te o vintagowej wersji. Mogą wisieć jeszcze w szafie naszych ojców lub dziadków, więc jeśli marzy nam się modna odzież robocza, to na pewno warto to sprawdzić. Oczywiście nie brakuje też profesjonalnych sklepów, które mogą dostarczyć nam tego typu rozwiązania, więc wystarczy dobrze rozejrzeć się wokół siebie.

W workwear zauważyć można również trend na spodnie chino, które w odróżnieniu od klasycznych modeli wykonane są z nieco grubszego i bardziej wytrzymałego materiału. Dzięki temu świetnie sprawdzają się nawet w trudnych warunkach pracy i dobrze nam służą przez długi czas. W szczególności polecane są chinosy w kolorach brązu, czerni, czy granatu, ponieważ pasują do wszystkiego i nie są tak brudzące, jak inne barwy. Oczywiście w workwear nie zabrakło też jaśniejszych spodni, w tym na przykład w beżu, ale po takie kolory lepiej sięgać wtedy, gdy nasza praca nie jest brudząca.

Pozostałe

Share This