Moda przez 24h

bok@123moda.pl

Moda damska lata 80 – To było noszone!

Trendy lubią zataczać koło i jest to potwierdzone. Aktualnie w modzie damskiej znaleźć można wiele akcentów z lat 80. Ich wielki powrót obserwujmy nie tylko w najpopularniejszych sieciówkach, ale również w projektach najsłynniejszych domów mody. Jakie ubrania były modne w latach 80? Co aktualnie króluje w modzie damskiej? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc zajrzyj do poniższego tekstu!

Moda damska lata 80 – jakie ubrania były modne?

Ówczesna moda formowała sylwetkę w kształt odwróconego trójkąta. Panie często nosiły jednolite kostiumy, w których marynarki miały poduszki w ramionach, a proporcje równoważono obcisłymi spódnicami. Modne były także sukienki i koszule z bufiastymi rękawami. Nie sposób nie wspomnieć o bluzkach, czy sukienkach odkrywających jedno ramię. Kobiety tak ubrane były pewne siebie, miały silny charakter, ale przy okazji były bardzo kobiece i nie bały się odkryć swoich wdzięków. Poza tym moda damska lata 80 to również prym takich materiałów jak welur, czy aksamit.

Kobiety nosiły welurowe i aksamitne sukienki, koszule, bluzki, spódnice, czy nawet torebki i akcesoria do włosów (w tym na przykład opaski i gumki do włosów). W mniej oficjalnym wydaniu kobiety lat 80 nosiły legginsy i obszerne swetry, tuniki, czy nawet body. Całość dopełniały kolorową, plastikową biżuterię. Takie stroje sprawiały wrażenie, jak gdyby kobiety je noszące właśnie opuszczały klub fitness, a dokładniej mówiąc zajęcia aerobiku, które mocno odbiły się na modzie damskiej i to właśnie takich trendów można było najwięcej zauważyć.

Moda damska lata 80 a współczesność

Co aktualnie króluje w modzie damskiej? Jakie trendy z lat 80 wróciły na salony? Niewątpliwym liderem stał się welur oraz aksamit. Zauważyć można, że najpopularniejsze sieciówki mają do zaoferowania wiele produktów z tych materiałów. Czekają nie tylko welurowe i aksamitne sukienki, ale również bluzki, spódnice, czy nawet koszule.

Również wiele akcesoriów do włosów zostało wykonanych z weluru, więc niewątpliwie ten akcent lat 80 mocno odbił się na współczesnej modzie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ legginsy, obszerne swetry, czy tuniki również królują na salonach. Podobnie jest w przypadku bluzek, swetrów, czy sukienek odkrywających jedno ramię.

Do wyboru czeka wiele różnych produktów. Od printów, po wzory kwiatowe, czy jednolite, ale widać tutaj ślad mody damskiej z lat 80. Warto również wspomnieć, że w latach 80 królowały torebki typu nerki. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, bo obecnie to również wielki hit, któremu panie nie potrafią się oprzeć.

Pozostałe

Share This